Czy jesteś już gotowy na wielką wyprzedaż Black Friday?

Już 27 listopada dzień największych przecen w Naszym sklepie.

 

Co kupić w Black Friday na w sklepie Groch i Fasola?


GRY PLANSZOWE, ZRĘCZNOŚCIOWE I EDUKACYJNE

SPRZĘT OPTYCZNY - LUNETY, MIKROSKOPY

ZABAWKI DREWNIANE

KLOCKI

ZABAWKI DLA NIEMOWLĄT


Czym jest Black Friday (Czarny Piątek)

Black Friday wypada zawsze w ostatni piątek listopada, czyli dzień po ważnym w Stanach Zjednoczonych Święcie Dziękczynienia. Jest to początek zakupowego szaleństwa, który ogarnia dużą część osób tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wraz z wyprzedażami sklepy oferujące różne produkty przygotowują się do gorącego okresu przedświątecznego: zmieniają wystrój, muzykę i oferowany asortyment. Wszystko po to, abyśmy poczuli magiczną aurę zbliżających się świąt. Black Friday (Czarny Piątek) stanowi doskonałą okazję do skompletowania świątecznych prezentów np. lunety, mikroskopy, gry, klocki, zabawki sensoryczne, zestawy Montessori i wiele innych.

 

Skąd wzięła się nazwy Black Friday (Czarny Piątek)?

Nazwy Black Friday po raz pierwszy użyto na początku lat 50 ubiegłego wieku. Amerykańska policja mówiła o Czarnym Piątku i Czarnej Sobocie w kontekście problemów komunikacyjnych wywołanych powszechnym zainteresowaniem wyprzedażami. 

  • W podobnym tonie o Black Friday pisał w 1975 roku „The New York Times”, nazywając go najbardziej ruchliwym dniem w sklepach i na drogach. 
  • Nazwa Black Friday ma jeszcze jedno wytłumaczenie, które miało powstać w latach 80., kiedy przedświąteczne wyprzedaże zyskały na popularności, a sprzedawcy postanowili zadbać o lepszy PR swojego święta. Według tej wersji, określenie Black Friday pochodzi z czasów, gdy handlarze prowadzili księgi rachunkowe. Czerwonym atramentem zapisywali w nich straty, a czarnym – zyski. Jak więc można się domyślać, Black Friday to dzień, w którym sprzedający mogą liczyć na spore przychody.