O obowiązku sprzątania kupy po naszych psach wiemy chyba wszyscy. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że za zaniechanie tego grozi mandat.

Dlaczego w takim razie wczesną wiosną straszą nas trawniki, chodniki i place upstrzone psimi kupami? Czemu nadal wielu właścicieli czworonogów wypuszcza swoje psy na spacerze i nie interesuje się tym, co ich pies pozostawił po sobie? A przecież sprzątnięcie zajmuje tylko chwilę, a sklepy zoologiczne - jak www.zoostories.pl - oferują spory wybór akcesoriów do tego przeznaczonych.

Dlatego warto samemu dać przykład innym i sprzątać na spacerach po swoim psie. Jednak nie polecamy korzystania w tym celu ze zwykłych, jednorazowych torebek foliowych. Jest to plastik, który będzie zanieczyszczał środowisko przez kolejnych kilkaset lat.

Polecamy ekologiczne woreczki na psie kupy, np. marki TRIXIE, wykonane z papieru lub z biodegradowalnego plastiku z dodatkiem mąki kukurydzianej:

Trixie biodegradowalne woreczki na odchody

Jeśli wolicie wersje zapachowe - polecamy np. markę EARTH RATED i woreczki o zapachu lawendowym:

EARTH RATED woreczki o zapachu lawendowym

Do tego oczywiście na www.zoostories.pl znajdziecie poręczne etui, które pomoże w szybkim wyjęciu potrzebnego woreczka. Przypinacie je do uchwytu smyczy, do paska czy szlufki od spodni i już macie woreczki pod ręką!

Sprawdź pokrowce do woreczków na odchody:

TRIXIE

EARTH RATED